Accomplishments

 ЮВІЛЕЙНИЙ КОНЦЕРТ МИКОЛИ ЛИСЕНКА

До 130-ліття народин видатного українського композитора Миколу Лисенка, едмонтонський відділ Комітету Українців Канади запросив членів Музичного товариства взяти на себе завдання поінформувати українське громадство про життя і творчість великого композитора. 5 листопада 1972 року відбувся ювілейний концерт Миколи Лисенка і встановлено погруддя композитора в едмонтонській Ювілейній Авдиторії.

СЕРІЯ КОНЦЕРТІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ

 


ДЯКІВСЬКИЙ КУРС

Photo by Danylo Moussienko

Ідучи на зустріч потребам плекання української церковної музики, за благословенням наших Владик, преос. Ніля ЧСВВ та Андрея, Музичне товариство зорганізувало в 1973 – 1974 роках дяківські курси при едмонтонського коледжі «Ґрент МакЮвен». Викладачами були о. митрат Володимир Тарнавський та о. прот. д-р Іван Стус. Організаційним-технічним референтом був член УМТА Василь Савчук.

 

 

 

 


ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ ТА СЛОВА

При співучасті провінційної ради Комітету Українців Канади, УМТА зорганізувало та перевело в 1978 і 1979 рр. Фестивалі української пісні і слова. У фестивалях брали участь діти, молодь, хори, ансамблі, солісти та інструменталісти з Едмонтону і різних міст й містечок провінції Альберти. Учасники змагалися у різних катеґоріях: фортепіяно, скрипка, мандоліна, бандура, сольоспів, дует, ансамбль, хор і красномовство (поодинокі або групові деклямації, казки). На закінчення фестивалів відбувалися концерти, у яких виступали та отримували нагороди всі першуни з кожної катеґорії.


ВСЕКАНАДСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХОРОВОЇ МУЗИКИ

Перша всеканадська хорова конференція, під назвою «Українська хорова музика: сьогодні і завтра», зорганізована УМТА спільно з Українським центром засобів і розвитку при коледжі «МакЮвен», відбулася 24 – 26 лютого 1989 року в приміщенні коледжу. На конференцію прибули дириґенти, композитори, музикознавці, любителі хорового мистецтва з різних міст Канади, Америки та України.

В програму конференції увійшли доповіді, майстерні, дискусії «круглого стола». Хорову майстерню, в якій взяли участь різні хори Едмонтону, перевів маєстро Володимир Колесник (Торонто). На головному бенкеті виступила з доповіддю про історію українського хорового мистецтва українська композиторка Леся Дичко (Київ).